Wiertła Stopniowe, Stożkowe do metalu

( 55 produktów)

Wiertła stopniowo stożkowe - jakość w dobrej cenie

Poszukując idealnych wierteł do metalu i do blachy, z całą pewnością te wiertła stożkowe, inaczej określane jako wiertła stopniowe, stanowią doskonały wybór. Bardzo często określane są one mianem wierteł choinkowych, bowiem swoim kształtem przypominają one choinkę.

Wiertła do obróbki metalu i blachy

Wśród dostępnych na rynku propozycji, z całą pewnością wiertła stopniowe cieszą się na przestrzeni ostatniego czasu bardzo dużą popularnością i coraz częściej stanowią zastępstwo dla tradycyjnych wierteł spiralnych. Ich fenomen wynika przede wszystkim z uniwersalności. Sprawdzają się bardzo dobrze i do cienkiej blachy, do blachy stalowej, do metalowych rur, jak również i przedmiotów wykonanych z metali nieżelaznych.

Jak prezentują się wiertła stożkowe?

Oferowane wiertła stożkowe posiadają kąt wierzchołkowy, który jest odpowiedzialny za długość krawędzi skrawających. Aby długość krawędzi skrawających wiertła była większa, tym mniejszy musi być przy tym kąt. Jeśli chcemy otrzymać otwór w cienkich blachach, wówczas należy stawić przy tym duży kąt wierzchołkowy. Ponadto, aby odpowiednio wyfrezować krawędzie, aby obrabiany materiał prezentował się nienagannie, warto zastosować wiertła stopniowe.

W jaki sposób działają wiertła stożkowe stopniowe?

Zasada działania tych wierteł jest niezwykle prosta. Wiertło stożkowe stopniowe składa się z dwóch ostrzy. W czasie wykonywania pracy wiertła boczne uruchamiają się i włączają do pracy. Wiertła stopniowe przypominają frezy. W momencie, gdy następuje przewiercenie blachy na wylot, wykorzystywane są ostrza boczne.

Rynek oferuje nam różnorodne wiertła frezowe, najlepsze wiertła stożkowe stopniowe. Każdy z produktów jest niezawodny, sprawdzony i godny swojej ceny. Wystarczy tylko dopasować konkretne modele pod wymagania wiertarki, by móc w pełni wykorzystać potencjał tych właśnie wierteł.

Zaufane Opinie IdoSell
4.70 / 5.00 96 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-01
Dziękuję za profesjonalną i szybką obsługę zamówienia.
2023-11-02
Wszystko ok
pixel