Noże Tokarskie

( 21 produktów)

Noże tokarskie - niezbędnik w narzędziowni

Noże tokarskie są to narzędzia podstawowe w każdej narzędziowni, które występują w kilku wersjach do wyboru. W zależności od przeznaczenia i ich wykorzystania, można indywidualnie dopasować je do konkretnych potrzeb obróbkowych. Występują między innymi noże na osobną płytkę tokarską, czyli wieloostrzowe, noże z płytką lutowaną czy oprawkowe, zwane stalkami.

Rodzaje noży tokarskich

Noże tokarskie podzielić możemy na trzy rodzaje. I tak wyróżniamy:

  • noże do obtaczania - obtaczaki
  • noże do wytaczania - wytaczaki
  • noże do toczenia kształtowego - kształtowe

Noże tokarskie wykorzystywane mogą być do takich materiałów, jak stal, stal nierdzewna, jak również i żeliwo. Pierwsze z nich przeznaczone są do obróbki dokładnej i średniodokładnej stali i staliwa. W zależności od przeznaczenia mogą być wykorzystywane przy dużych prędkościach skrawania i małych posuwach - S10, następnie przy dużych prędkościach skrawania i średnich posuwach - S20 i przy średnich i małych prędkościach i znacznych przekrojach w trudnych warunkach - S30.

Drugie z nich narzędzia skrawające do stali nierdzewnej - U10S, przeznaczone są do obróbki dokładnej i średniodokładnej stali, a także staliw i żeliw. Tutaj wykorzystuje się średnie i małe prędkości skrawania, a także średnie przekroje wióra. Można poprzez takie noże tokarskie obrabiać stal manganową, stal nierdzewną, żaroodporną, a także metale kolorowe. Sprawdza się przy toczeniu i frezowaniu.

Trzecie do żeliwa mają dwa oznaczenia. H10 do obróbki dokładnej i średniodokładnej wszelkich żeliw, stali stopowych i metali kolorowych oraz niemetalicznych. Drugi H20, do obróbki średniodokładnej i zgrubnej żeliw, gdzie wykorzystuje się umiarkowane prędkości skrawania i średnie oraz duże posuwy.

Noże tokarskie przecinaki - istotne narzędzie przy obróbce

Wśród dostępnych narzędzi do obróbki, na pewno dużą popularnością cieszą się noże tokarskie przecinaki, które służą do obróbki rowków obwodowych, a także do przecinania z wykorzystaniem tokarki. Charakterystycznym dla tych noży jest zamontowanie ich pod kątem przystawienia powyżej 90 stopni. Wybierając odpowiedni nóż tokarski przecinak, należy zwrócić szczególną uwagę na jego jakość, trwałość i solidność. Najlepszym jest inwestycja w znane marki, sprawdzonych producentów i w rozwiązania, dzięki którym praca przy obróbce różnego rodzaju materiałów, nie będzie stanowiła żadnego problemu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.70 / 5.00 96 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-27
O.K.
2023-10-08
Wszystko oki.
pixel