Głowica fresarska

( 64 produktów)

Wykorzystywanie głowic frezarskich

Wśród dostępnych na rynku narzędzi skrawających, z całą pewnością głowice frezarskie, stanowią niezwykle cenione rozwiązanie, które przeznaczone jest do obróbki skrawaniem. Dzięki specjalnym płytkom skrawającym, ostrza te mocowane są w gniazdkach, które są specjalnie dla nich właśnie przygotowane. Główne zadanie, jakie musi spełnić głowica frezarka to planowanie i obróbka powierzchni bocznych wszelkich detali. W zależności od wyboru konkretnego modelu głowicy te z jednej strony będą doskonale radzić sobie przy obróbce zgrubnej i średnio dokładnej, ale i niektóre z płytek frezarskich mogą także i być wykorzystywane do obróbki wykańczającej konkretne płaszczyzny.

Dobór odpowiednich narzędzi skrawających

Wybierając płytki do głowicy, należy mieć na uwadze fakt, iż jedne modele są prawo, inne lewoskrętne. Dopasowując płytki, należy wybierać takie, które będą miały analogiczny skręt do niej. W praktyce więc oznacza to, że głowice frezarskie do planowania prawoskrętne, muszą mieć dopasowane do tego płytki prawotnące. Te określane są literą R.

Ważną kwestią jest także dobór produktu pod względem materiału, jaki ma być frezowany. I tak wyróżnia się:

 • P: stal
 • M: stal nierdzewna
 • K: żeliwo
 • N: stopy nieżelazne
 • S: stopy żaroodporne
 • H: materiały hartowane

Narzędzia skrawające wykorzystywane przy planowaniu - zalety

Wykorzystując narzędzia skrawające, te są w stanie poradzić sobie z wieloma pracami, stawiając przy tym na dokładność, precyzję i możliwość uzyskania zamierzonego efektu końcowego. Do głównych zalet tego rozwiązania, zaliczyć możemy między innymi:

 • Wydajność
  Poprzez głowice do frezowania z najwyższej półki, uzyskać można niezwykle szybki czas obróbki, co zdecydowanie skraca czas pracy z takim narzędziem.
 • Dokładność geometrii
  Wykorzystanie dokładnej współosiowości, a także geometrii ostrza, pozwala uzyskać najwyższą jakość powierzchni, bez pozostawiania jakichkolwiek zadziorów.
 • Długa żywotność
  Dostępne na rynku rozwiązania cieszą się niebywale długą żywotnością, co znacząco wpływa na czas ich wykorzystywania.

Czym jest głowica frezarska i jaką pełni rolę?

Głowice frezarskie są narzędziami przeznaczonymi do obróbki różnego rodzaju materiałów. Należą do kategorii narzędzi nasadzanych. Pracują w technice obróbki skrawaniem, głównie obróbki zgrubnej oraz średnio dokładnej. Pracują wespół z trzpieniem i ostrzami. Głowice muszą być wykonane z trwałych i mocnych surowców, aby poradzić sobie z powierzchnią obrabianą.

Głównie wykorzystuje się je do precyzyjnego obrabiania różnego rodzaju metali. Służy zarówno do poprawiania ich wyglądu, jak i wdrożenia pełnej użytkowości danego fragmentu.

Głowica do frezarki - jakie są najczęstsze błędy przy jej wyborze?

W ofertach wielu producentów dostępne są różne głowice frezarskie o wielu parametrach pracy czy budowie. Najczęstszym błędem spotykanym przy doborze elementu jest brak dobrania go do obrabianego materiału. Musimy bowiem pamiętać, że zupełnie inaczej skrawa się stal, a inaczej aluminium.

Równie często spotykanym błędem jest źle wybrany typ płytek, na jakich pracują głowice do frezarki. Te występują w wariantach prawych i lewych i zamontowanie nieprawidłowego rodzaju wpływa na pracę urządzenia, a niekiedy może go nawet trwale uszkodzić. Warto mieć to na uwadze!

Pamiętajmy, żeby stawiać na sprawdzone, mocne i precyzyjne głowice do frezarek. Dzięki temu otrzymamy precyzyjne obrabianie. Najtańsze, posiadające negatywne opinie i pochodzące od nieznanych producentów elementy mogą np. poszarpać obrabiany metal. Tego należy bezwzględnie uniknąć!

Najlepsze głowice do frezarek – wszystko w naszym asortymencie!

Jeżeli poszukujecie głowice do frezarki wykonane precyzyjnie i z trwałych materiałów, to znajdziecie je w naszej ofercie. Posiadamy bardzo szeroki wybór elementów do różnego rodzaju maszyn. Wszystkie cechuje długowieczność, dokładność pracy i odporność na czynniki zewnętrzne.

Posiadamy frezy tarczowe o różnych parametrach oraz rozwiertaki, frezy do rowków czy pogłębiacze. Wszystkie nasze produkty pochodzą od sprawdzonych i cenionych producentów. Znajdziecie je u nas w bardzo atrakcyjnych cenach!

Jeżeli potrzebujecie porad i nie wiecie jaka głowica frezarska albo inne akcesoria będą pasować do posiadanego sprzętu – zachęcamy do kontaktu. Pomożemy dobrać materiały o odpowiednich parametrach. Pamiętaj, że w naszej ofercie znajdziesz także wiele innych narzędzi i akcesoriów do obrabiania, prowadzenia remontów, elementy wymienne do elektronarzędzi i inne. Wszystkie cechuje najwyższa jakość wykonania i świetna kultura pracy. Na pewno będziesz z nich zadowolony!

Zaufane Opinie IdoSell
4.70 / 5.00 96 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-01
10/5 ❤️
2023-11-27
O.K.
pixel