Szczelinomierze / Promieniomierze

( 33 produktów)

Szczelinomierze – narzędzia pomiarowe do mierzenia odległości między dwoma elementami

Szczelinomierze to przyrządy pomiarowe, które pozwalają na szybkie i wygodne zmierzenie szerokości szczelin lub po prostu odległości między dwoma elementami, ale takimi, które są umieszczone dość blisko siebie. Akcesoria te znajdują zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie bardzo ważna jest duża precyzja prac kontrolno-pomiarowych, czyli przy produkcji maszyn czy w warsztatach – budowlanych oraz samochodowych. Wiemy jednak, że szczelinomierze przydają się też w przydomowych pracach, zwłaszcza u pasjonatów majsterkowania.

Szczelinomierze dla każdego

W sklepie internetowym z narzędziami Majstero znajdą Państwo różnorodne szczelinomierze, odpowiadające na wiele indywidualnych potrzeb. Są to przede wszystkim szczelinomierze taśmowe – niezwykle przydatne podczas wielokrotnego wykonywania tej samej czynności, ale zawsze wymagającej wysokiej dokładności, czyli np. podczas kontroli seryjnej. Oferujemy również wiele innych modeli: szczelinomierze listkowe oraz szczelinomierze klinowe, czyli dwa najpopularniejsze rodzaje tego typu przyrządów. Dostępne są także jako szczelinomierze elektroniczne – coś w sam raz dla wymagających Klientów, lubiących najnowocześniejsze rozwiązania.

Największą popularnością w naszym sklepie cieszy się szczelinomierz Format – znanej i cenionej niemieckiej marki. To szczelinomierz nierdzewny, który zakupiony raz może służyć przez długie lata. Jako szczelinomierze budowlane sprawdzają się szczelinomierze długie, plastikowe, bo są lekkie i poręczne, stosunkowo tanie i łatwo dostępne.

Promieniomierze – przyrządy do sprawdzania promieni wewnętrznych i zewnętrznych

Promieniomierze to jedna z kategorii narzędzi pomiarowych, pozwalających na szybką oraz skuteczną, bo dokładną ocenę promieni wewnętrznych i zewnętrznych zaokrągleń. Akcesoria te nazywane są także wzorcami łuków kołowych. Korzysta się z nich poprzez przymierzanie do danego zaokrąglenia jednego wzornika po drugim, aż do momentu, w którym ten będzie dokładnie przylegał do mierzonej powierzchni.

Promieniomierze elektroniczne i listkowe

Co decyduje o tym, że mamy do czynienia z dobrymi promieniomierzami? Przede wszystkim dokładność oraz czytelność oznaczeń skoku i solidne wykonanie. Promieniomierze listkowe przyjmują formę wachlarza, w przypadku którego bardzo ważne jest, by poszczególne listki łączyła mocna śruba zaciskowa. Promieniomierze elektroniczne są bardziej zaawansowanymi narzędziami, przydatnymi zwłaszcza profesjonalistom – osobom zawodowo zajmującym się pomiarami. Określa się je także jako promieniomierze cyfrowe. Charakteryzują się bardzo dobrą dokładnością do nawet 0,1 R (R oznacza promień) i oczywiście elektronicznym wskaźnikiem danych w postaci małego ekraniku.

Są to dwie główne kategorie promieniomierzy. I m.in. takie znajdą Państwo w internetowym sklepie narzędziowym Majstero. Największą popularnością cieszy się nasz promieniomierz Format, ale inne modele również wyróżnia wysoka jakość wykonania i funkcjonalność, dlatego serdecznie zachęcamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem przyrządów pomiarowych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.70 / 5.00 96 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-04
Szybko, profesjonalnie
2023-12-01
10/5 ❤️
pixel